Zamknij

Ne żyje 14-letni chłopiec, u którego potwierdzono Covid-19

09:23, 20.11.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

W szpitalu zmarł 14-letni chłopiec, u którego stwierdzono Covid-19. Dyrekcja szpitala powiadomiła prokuraturę - powiedział w piątek PAP rzecznik prasowy szpitala w Ostrowie Wlkp. Adam Stangret.

Jak powiedział Stangret, sekcja zwłok wyjaśni, czy koronawirus był jedyną przyczyną zgonu oraz czy chłopiec cierpiał na inną współistniejącą chorobę.

14-latek z powiatu ostrowskiego trafił do szpitala w Ostrowie Wlkp. w czwartek; zmarł kilka godzin po przyjęciu na oddział intensywnej opieki medycznej.

Wcześniej - jak ustalili lekarze podczas wywiadu z jego rodzicami - chłopiec przez ponad tydzień był leczony ambulatoryjnie przez lekarza rodzinnego w związku z infekcją dróg oddechowych. "Dziecko przyjęto w stanie bardzo ciężkim. Wdrożono leczenie i diagnostykę, niestety stan dziecka pogarszał się. Chłopiec został przekazany do OIOM-u dziecięcego, gdzie nastąpił zgon" - powiedział Stangret.

W szpitalu potwierdzono u chłopca zakażenie koronawirusem.

Dyrektor placówki powiadomił prokuraturę. Na razie nie ma pewności, że Covid-19 był bezpośrednią przyczyną śmierci. (PAP)

autorka: Ewa Bąkowska

bak/ jann/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%