Zamknij

Wojewoda kujawsko-pomorski: wzrasta liczba hospitalizowanych z powodu COVID-19

07:03, 19.11.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Ciągle wzrasta liczba osób hospitalizowanych z powodu COVID-19. Obecnie w szpitalach w województwie kujawsko-pomorskim przebywa 721 chorych, z których 66 podłączonych jest do respiratorów - poinformował w czwartek wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Dokładnie przed rokiem w szpitalach przebywało 1186 pacjentów zarażonych SARS-CoV-2, a 120 z nich wymagało respiratorów.

Obecnie przygotowanych jest 1001 miejsc covidowych w szpitalach, a w najbliższych dwóch tygodniach ich liczba ma wzrosnąć do 1200.

"Mamy w województwie 1360 nowych nowych przypadków zakażeń. Cały czas rozmawiamy z dyrekcjami szpitali. Staramy się wybrać optymalne rozwiązania dla pacjentów covidowych i niecovidowych. Przy tej liczbie zakażeń sytuacja staje się niebezpieczna. W tej chwili naszą strategię oparliśmy, aby każdy szpital w miarę możliwości, miał miejsca covidowe. Większość szpitali to wdrożyło. Najwięcej miejsc takich miejsc ma szpital w Aleksandrowie Kujawskim - 110. Szpital w Radziejowie ma ponad 80 miejsc i jest przygotowywany do przekształcenia się niemal w szpital w szpital covidowy - do 160 łóżek. Utrzymany zostanie oddział pediatrii. Ten szpital został bardzo dobrze przygotowany pod względem tlenowym dzięki spółkom Skarbu Państwa, ma 220 łóżek z instalacją tlenową. Posiada też dobrze przygotowaną kadrę" - powiedział wojewoda.

Bogdanowicz zaznaczył, że trwają rozmowy z dyrekcją kolejnego szpitala, żeby przekształcił się on w całości w szpital covidowy.

Do szpitali mających największą liczbę pacjentów covidowych należą placówki: w Aleksandrowie Kujawskim - 105 pacjentów, Radziejowie - 83 i Grudziądzu - 62.

W izolatorium w Ciechocinku, znajdującym się w Sanatorium MSWiA "Orion", przebywa około 70 osób, a wkrótce liczba dostępnych miejsc wzrośnie do 100. (PAP)

Autor: Jerzy Rausz

rau/ mhr/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%