Zamknij

Mieszkańcy naszego powiatu z pomocą dla Ukrainy!

09:51, 19.03.2022 | .
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego
REKLAMA

Wielka praca oraz hojność mieszkańców powiatu golubsko-dobrzyńskiego sprawiła, że 10 marca punkt magazynowy w naszym powiecie opuściło 26 palet z pomocą humanitarną dla Ukraińców, uciekających przed wojną. 

W pomoc zaangażowali się niemal wszyscy: gminy, szkoły, przedszkola, parafie czy lokalne stowarzyszenia. Każdy pomagał jak tylko mógł - czy to tworząc mniejsze zbiórki, czy też pomagając w pakowaniu zebranych rzeczy. 7 marca dary, zgromadzone w gminnych punktach zbiórkowych trafiły do magazynu głównego, zlokalizowanego w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu. Aby zgromadzona pomoc mogła być transportowana dalej, konieczne było odpowiednie przygotowanie. Tu bezcenna okazała się pomoc uczniów oddziału przygotowania wojskowego Zespołu Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu 

Zgromadzone dary przy pomocy firmy Wegtrans z Wrocek zostały przetransportowane do magazynu wojewódzkiego, a następnie do magazynu rezerw państwowych, skąd będą rozdysponowane dla Ukraińców. Bezinteresowną pomoc okazały również firmy z terenu Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego, które dostarczyły materiały niezbędne do zabezpieczenia darów na potrzeby ich przewozu - Plastica, Conkret oraz Lecznica Weterynaryjna w Golubiu-Dobrzyniu.

Po raz kolejny pokazaliście, jak wiele można zdziałać, gdy robi się coś wspólnie. Z pewnością Wasza pomoc będzie zapamiętana na długo. 

źródło: Starostwo Powiatowe Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%