Zamknij

W ten sposób zaoszczędzisz na ogrzewaniu! Wystarczy przekręcić jedną śrubkę

11:00, 18.11.2021 | D.W.
Skomentuj Fot. Pixabay.com
REKLAMA

Trik ze śrubką w oknie może przynieść wymierne korzyści finansowe. W ten sposób możesz zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Znaczący wzrost cen odczuwalny jest właściwie wszędzie. Podwyżki notuje się w każdym segmencie towarów i usług. Drożeje niemal wszystko, od paliwa, prądu o gazu przez materiały budowlane, czynsze i żywność, a na ogrzewaniu kończąc. Nie zapowiada się żadna zmiana. Eksperci przewidują nawet, że po nowym roku ma być jeszcze gorzej.

Polacy szukają sposobów na zaoszczędzenie każdej złotówki. Okazuje się, że można to zrobić chociażby w przypadku dostarczanego do mieszkań i domów ciepła.

- Rachunki za ogrzewanie stają się nowymi paragonami grozy. Jeśli jednak posiadamy plastikowe okna, możemy całkiem sporo zaoszczędzić

- podpowiadają dziennikarze Wirtualnej Polski.

O co chodzi?

W skrócie - o "magiczną" śrubkę. Jeżeli jesteśmy posiadaczami plastikowych okien, bez problemu znajdziemy tzw. śrubę dociskową, która pomoże nam w regulacji docisku skrzydła okna do jego ramy.

- Wystarczy, że przekręcimy śrubkę odwrotnie do ruchu zegarowych wskazówek, a zwiększymy interesujący nasz docisk. W ten oto sposób ciepło z grzejników nie ucieknie na zewnątrz, a chłodne zimowe powietrze nie dostanie się do środka. Tak mała miana może nam pomóc w zmniejszeniu strat ciepła aż o 25 procent! - informują specjaliści.

Metoda ma jednak zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników.

- Zwiększenie szczelności okien spowoduje brak wentylacji, a co za tym idzie pojawi się wilgoć w pomieszczeniach i ..., Chyba, że ktoś ma rekuperację, to już inna sprawa...

- piszą internauci.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Wypróbujecie tę metodę? Piszcie w komentarzach.

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%