Zamknij

Młodzi rowerzyści z Węgierska zdobyli pierwsze uprawnienia

17:19, 10.06.2021 | red
Skomentuj Fot: KPP Golub-Dobrzyń
REKLAMA

To był bardzo ważny dzień w życiu części uczniów ze Szkoły Podstawowej w Węgiersku. Młodzi rowerzyści zdawali dziś egzamin na kartę rowerową. 

Wakacje są już praktycznie za rogiem. Nieodłącznym ich elementem są wycieczki - zarówno piesze, jak i rowerowe. W przypadku tych drugich niezbędna jest karta rowerowa. I właśnie o nią ubiegali się uczniowie z Węgierska. 

Jak na każdym tego typu egzaminie, wszystko rozpoczęło się od części teoretycznej. Pretendenci do otrzymania uprawnień musieli wykazać się wiedzą z zakresu zasad ruchu drogowego. Po tym przyszedł czas na egzamin praktyczny, który odbył się na przyszkolnym boisku. Dzieci musiały pokonać tor przeszkód i poradziły sobie z tym znakomicie. Wszyscy ubiegający się o kartę rowerową wzorowo przeszli przez oba etapy.

Mundurowi porozmawiali z przyszłymi rowerzystami o tym, jak bezpiecznie się zachowywać na drodze. Przy okazji przypomnieli, co należy robić, aby spędzić w pełni bezpiecznie nadchodzące wakacje. Z kartą rowerową w kieszeni z pewnością będzie o to dużo łatwiej.

Źródło: KPP Golub-Dobrzyń

(red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%