Zamknij

Sportowe emocje na Turnieju Sprawności Ruchowej "Pragnę zwyciężyć"

10:48, 29.05.2021 | red
Skomentuj Fot: FB Młodzi Sportowcy Młode Wilki Golub-Dobrzyń
REKLAMA

W czwartek golubsko-dobrzyński orlik stał się areną zmagań sportowców z niepełnosprawnością. Pokazali oni niezwykły hart ducha, a przy tym znakomicie się bawili. 

Turniej Sprawności Ruchowej ,,Pragnę zwyciężyć” organizowany był przez Klub Olimpiad Specjalnych ,,Młode Wilki” Golub-Dobrzyń oraz Zespół Szkół Nr 3 w Golubiu-Dobrzyniu przy dofinansowaniu Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego oraz Urzędu Miasta Golubia-Dobrzynia. W wydarzeniu, oprócz organizatorów, wzięła ekipa z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowalewie, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Golubiu-Dobrzyniu i Domu Pomocy Społecznej w Golubiu-Dobrzyniu.

Każdy z niemal 60 uczestników wziął udział w trzech, wybranych przez siebie konkurencjach. A wybór był szeroki, żeby wspomnieć tylko o rzucie do celu, strzałach na bramkę czy przeciąganie się na ławeczce. Sportowcy dali z siebie wszystko i wszyscy bez wyjątku zasłużyli na medale, które otrzymali z rąk zaproszonych gości. 

- Bardzo zależało nam na tym, aby w czasie wciąż trwającej pandemii ponownie zintegrować środowisko osób z niepełnosprawnościami z Golubia-Dobrzynia i okolic - mówi Izabela Borkowska, przewodnicząca Klubu Olimpiad Specjalnych ,,Młode Wilki” - Jesteśmy przekonani, że w kolejnych edycjach tej imprezy, oraz innych wydarzenia organizowanych przez nasz Klub oraz organizację "Olimpiady Specjalne Kujawsko-Pomorskie" frekwencja będzie jeszcze większa.

(red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%