Zamknij

Gmina Zbójno: Nowoczesna świetlica wiejska w Klonowie już gotowa

17:00, 27.05.2021 | red
Skomentuj Fot. UG Zbójno
REKLAMA

Kilka dni temu zakończyły się prace remontowe świetlicy wiejskiej w Klonowie. Budynek robi obecnie naprawdę duże wrażenie, a ponadto jest bardzo dobrze wyposażony. 

Świetlice wiejskie są oczkiem w głowie niemal każdej małej wioski. To tu odbywa się większość życia kulturalno-społecznego, jak również liczne imprezy okolicznościowe mieszkańców. Od teraz mieszkańcy Klonowa i okolic będą mogli skorzystać z wyremontowanej i wyposażonej świetlicy. 

Już patrząc na zdjęcia widać, że obiekt prezentuje się nietuzinkowo. Zakres prac, które wykonywała firma MIGBUD z Lipna był szeroki. Postawiono m in. nowe ściany działowe, wzmocniono fundamenty, założono nową stolarkę okienną i drzwiową, położono nowe podłogi, a także wykonano nową konstrukcję dachu. Obiekt jest ponadto ocieplony wełną mineralną. Warto dodać, że prace objęły także okolice budynku - utwardozno podjazd kostką brukową, zasiano trawnik i posadzono drzewa. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad milion złotych

Oczywiście świetlica w Klonowie ma zakupione również nowe wyposażenie - krzesła, stoły, telewizor, rzutnik czy nagłośnienie. Letnie imprezy nie będą problemem - sala ma wydajną klimatyzację. 

Po odbiorze budynku przez PSP, Państwową Inspekcję Sanitarną oraz Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego budynek będzie w pełni dostępny dla mieszkańców klonowa i okolic. Pozostaje więc już tylko czekać na pierwsze imprezy, które odbędą się na wyremontowanej sali w Klonowie. 

źródło: UG Zbójno

(red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%