Zamknij

Kowalewo Pomorskie: Pościg policji za audi

16:12, 26.05.2021 | red
Skomentuj
REKLAMA

Młody kierowca audi mimo wyraźnych sygnałów dawanych przez policjantów, próbował uciec DK 15, aby uniknąć zatrzymania za przekroczenie dozwolonej prędkości. Okazało się, że nie tylko to było powodem jego zachowania.

W ostatnią niedzielę policjanci z drogówki patrolowali DK 15 w Pluskowęsach. W pewnym momencie zauważyli osobowe audi, które poruszało się z o wiele większą niż dozwolona na tym odcinku prędkością. Funkcjonariusze dali kierowcy jasno do zrozumienia, aby się zatrzymał. Ten jednak zignorował ich i rozpoczął ucieczkę.

W ślad za nim ruszyli funkcjonariusze z naszej komendy. Już po kilku minutach dopadli samozwańczego mistrza kierownicy. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Torunia, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Zostały mu one zatrzymane za wcześniejsze wyczyny. 

Konsekwencje, czekające młodego kierowcę są dość znaczące. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a za pozostałe wykroczenia - grzywna do 5 tysięcy oraz cofnięcie uprawnień do kierowania na dłuższy czas. 

źródło: KPP Golub-Dobrzyń

(red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%