Zamknij

Gmina Golub-Dobrzyń mówi dość dzikim wysypiskom śmieci

17:07, 24.05.2021 | red
Skomentuj
REKLAMA

Gmina Golub-Dobrzyń postanowiła wypowiedzieć wojnę osobom, które wywożą śmieci do lasu oraz w inne miejsca, zdecydowanie nieprzeznaczone do składowania odpadów. 

Problem nielegalnych wysypisk śmieci istnieje chyba w każdej gminie w Polsce. Walka z nieodpowiedzialnymi osobami, wywożącymi śmieci do lasu czy na łąki niestety przypomina walkę z wiatrakami. Gmina Golub-Dobrzyń nie zamierza jednak składać broni. 

W najbliższym czasie mają zostać zakupione fotopułapki z czujnikami ruchu, które będą uaktywniały rejestrator. Ma to na celu nagranie osób, które będą pozbywać się odpadów w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Zarejestrowane nagrania będą przeglądane przez upoważnionych do tego pracowników urzędu. Taki dowód posłuży do udowodnienia zarzucanego czynu i wymierzenia kary finansowej. 

Warto pamiętać o tym, że każde mieszkaniec gminy może bez odpłat dostarczyć odpady takie jak gruz, opony czy stare meble dostarczyć w pełni legalnie i za darmo do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Białkowie.

Trzymamy kciuki za sukces takiego rozwiązania - warto dbać o naszą przyrodę i surowo karać twórców dzikich wysypisk. 

źródło: UG Golub-Dobrzyń

(red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%