Zamknij

Gmina Zbójno: niedziela pod znakiem pomocy Lence

16:40, 19.05.2021 | red
Skomentuj Fot. UG Zbójno
REKLAMA

W ostatnią niedzielę na terenie gminy Zbójno odbyło się kilka imprez, które miały jeden wspólny cel - pomoc chorej na nowotwór złośliwy Lence z Obrowa. Władze i mieszkańcy gminy kolejny raz stanęli na wysokości zadania.

Przypomnijmy: Mieszkanka Obrowa mimo młodego wieku została ciężko doświadczona przez los. Lekarze zdiagnozowali u niej glejaka nerwu wzrokowego, który jest nowotworem złośliwym. Dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Pojawiła się iskierka nadziei na leczenie w Stanach Zjednoczonych. Niestety, jest ono bardzo kosztowne.

W ostatnią niedzielę w Działyniu odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Zbójno. Warunkiem uczestnictwa w turnieju było wpłacenie wpisowego w wysokości minimum 30 zł, które w całości zostało przekazane na rzecz chorej dziewczynki. Zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ wzięło w nich udział aż 50 amatorów wędkarstwa. Ostatecznie trzy pierwsze miejsca zajęli:

I miejce - Michał Pankowski

II miejsce - Mateusz Galon

III miejsce - Oskar Piotrowicz

Organizatorami imprezy była Gmina Zbójno oraz Stowarzyszenie Wędkarskie „Żagiel” z Działynia. 

Tego samego dnia w Działyniu oraz Klonowie odbyły się także inne, charytatywne wydarzenia. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Klonowie zorganizowała festyn, podczas którego można było obejrzeć mecz piłki nożnej pomiędzy uczniami oraz ministrantami, wziąć udział w loterii fantowej, a także zakupić bransoletki nadziei. Z kolei w Działyniu w zawodach piłkarskich wzięło udział aż 11 drużyn. Królem strzelców imprezy został zawodnik na co dzień występujący w Pogromie Zbójno, Kamil Falkiewicz.

źródło: UG Zbójno

(red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%