Zamknij

Gmina Zbójno: Pojechali w mistrzostwach województwa

17:07, 11.05.2022 . Aktualizacja: 17:08, 11.05.2022
Skomentuj fot. Gmina Zbójno fot. Gmina Zbójno

7 maja 2022 roku Gmina Zbójno zamieniła się w stolicę wojewódzkiego kolarstwa. Tego dnia odbyły się Mistrzostwa Województwa w kolarstwie szosowym o Puchar Wójta Gminy Zbójno.

O tym, że Gmina Zbójno kolarstwem stoi nie trzeba zbyt długo przekonywać. Cykliczne imprezy związane z jednośladami, zdolna młodzież wywodząca się z tego terenu - przykłady można mnożyć. Tym razem do Zbójna zjechało 131 kolarzy z całej Polski w czterech kategoriach wiekowych.

W kategorii Żakini na dystansie 8,2 km najlepsza okazała się Olga Pacuszka – WMKS Olsztyn Nidzica 100% Mazury wyprzedzając Lenę Florczak – Belta Team Gdańsk oraz Zuzannę Zelcer – ZTS Glinnik.

W kategorii Żaków, gdzie do pokonania było 16,4 km, zwyciężył Szymon Stokłos – WMKS Olsztyn Szkółka kolarska w Stawigudzie, drugie miejsce zajął Fabian Dereszyński – KTC Koło, a trzecie miejsce wywalczył Błażej Mańkowski – KKS Ciechanów.

Na tym samym dystansie w kategorii Młodziczka jako pierwsza na mecie znalazła się Agata Groszewska – ALKS Stal Grudziądz, druga Natalia Skierkowska – KS Sprint Grębocin Copernicus CCC Toruń oraz trzecia Jagoda Dębińska – Sokół Wielkie Rychnowo Pacific Toruń. Tuż za podium, bardzo dobre czwarte miejsce zajęła reprezentantka Szkółki kolarskiej „Cyklista” Zbójno – Natalia Szarszewska.

Najdłuższy dystans – 24,6 km do pokonania miała grupa Młodzik. Po zaciętej walce na pierwszym miejscu znalazł się Konrad Ostrowski – Sokół Wielkie Rychnowo Pacific Toruń. Drugie miejsce zajął Jakub Śledziński – UKS Copernicus Toruń, a trzecie Bartosz Zelcer – ZTS Glinnik.

Nagrody dla zwycięzców wręczyli sekretarz gminy Jacek Foksiński, Dyrektor Zespołu Szkół w Zbójnie Hanna Kułak oraz Marcin Judycki reprezentujący Bank Spółdzielczy w Piotrkowie Kujawskim o. Zbójno. Pozostaje niecierpliwie czekać na kolejne kolarskie zawody w gminie Zbójno!