Zamknij

Gmina Zbójno: Pałac doczeka się remontu

17:01, 05.05.2022 | .
Skomentuj fot. UG Zbójno
REKLAMA

To z pewnością wielka rzecz nie tylko dla mieszkańców gminy Zbójno. Zabytkowy Pałac w Zbójnie doczeka się remontu, dzięki czemu odzyska przynajmniej część dawnego blasku. 

Pozyskanie niemałych funduszy na tę inwestycję nie byłoby możliwe bez determinacji władz oraz pracowników gminy, jak również wielu życzliwych osób. W końcu jednak się udało i 25 kwietnia podpisano umowę na inwestycje pn. Wykonanie prac restauratorskich obiektów wchodzących w skład Zespołu Pałacowo-Parkowego w Zbójnie. W ich skład wejdzie wymiana pokrycia dachu oraz naprawę więźby dachowej wraz z termomodernizacją strychu pałacu z 1850 r., remont elewacji w części korony murów wraz z gzymsami i elementami wystroju architektonicznego, a także w pasach odprowadzenia wód odpadowych na części centralnej.

Wykonawca zgodnie z umową wykona prace do 30 czerwca 2022 roku. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 2 089 977,45 złotych brutto i będzie ona realizowana z udziałem środków z Rządowego Funduszu Polski Ład i Programu Inwestycji Strategicznych.

źródło: UG Zbójno

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%