Zamknij

Gmina Golub-Dobrzyń: Samochód dla gminy Trościaniec przekazany

16:53, 05.05.2022 | .
Skomentuj fot. UG Golub-Dobrzyń
REKLAMA

Tuż przed majowym weekendem wójt gminy Golub-Dobrzyń Marek Ryłowicz spotkał się w Lublinie z przedstawicielami ukraińskiej gminy Trościaniec, aby podpisać porozumienie, na mocy którego przekazano samochód Ford Transit. 

Ukraińska gmina Trościaniec jest gminą partnerską gminy Golub-Dobrzyń od 2017 roku. Po ataku Rosji na Ukrainę przedstawiciele gminy zwrócili się o pomoc w postaci utworzenia Punktu Zbiórki Darów oraz zbiórkę pieniężną, dzięki której możliwy byłby zakup auta. Potrzebną kwotę przy wydatnym wsparciu sponsorów, udało się bardzo szybko zebrać. 

Zakupiony i przekazany pojazd będzie używany przez gminę Trościaniec m.in. w realizacji działań oporu narodowego, ochronie ważnej infrastruktury i łączności, transportu osób wewnętrznie przesiedlonych oraz innych zadaniach o charakterze obronnym i humanitarnym.

W trakcie spotkania on-line, które miało miejsce 5 maja, wójt gminy Trościaniec podziękował za okazaną pomoc. Z całą pewnością nie jest to ostatnia akcja gminy Golub-Dobrzyń, mająca wesprzeć partnerską gminę w potrzebie. 

źródło: UG Golub-Dobrzyń

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%