Zamknij

Golub-Dobrzyń: Elektrobus już kursuje. Zobacz rozkład jazdy

17:00, 22.04.2022 | .
Skomentuj fot. UM Golub-Dobrzyń
REKLAMA

Od pomysłu, przez zakup i testy. W końcu pojawił się na ulicach - z elektrobusu w Golubiu-Dobrzyniu można już korzystać. Jaka jest trasa przejazdu golubsko-dobrzyńskiego elektrobusu?

Niemal rok temu na swoim profilu facebookowym burmistrz Mariusz Piątkowski poddał pod dyskusję pomysł zakupu elektrycznego busa. Inspiracją była miasto i gmina Lidzbark, gdzie jeżdżą dwa tego typu pojazdy. Minął rok i pomarańczowy elektrobus możemy podziwiać na ulicach miasta. Pojazd marki Frugal ma 13 miejsc dla pasażerów. 14 i 15 kwietnia odbyły się testy elektrobusu na ulicach Golubia-Dobrzynia, a od 21 kwietnia wszedł on do powszechnego użytku. Cała inwestycja kosztowała miasto 101 tysięcy złotych. 

Gdzie kursuje elektrobus w Golubiu-Dobrzyniu? Sprawdź trasę!

Kilka dni temu Urząd Miasta udostępnił trasę oraz harmonogram jazdy miejskiego elektrobusu. Jak możemy zobaczyć, aktualnie pojazd kursować będzie w godzinach od 9:00 do 13:47 w dni powszednie. Niewykluczone, że z biegiem czasu rozkład jazdy będzie korygowany. 

Rozkład jazdy elektrobusa w Golubiu-Dobrzyniu

Pod postem na fanpage Urzędu Miasta rozgorzała dyskusja à propos przedstawionego harmonogramu. Mieszkańcy najczęściej pytali o możliwość kursowania elektrobusa ulicami PTTK i Dworcową, jak również o wydłużenie godzin aktywności pojazdu. W przypadku ulicy PTTK prawdopodobnie póki co próżno spodziewać się przystanku z obawy przed możliwym zakorkowaniem drogi wojewódzkiej. Z całą pewnością jednak rozkład jazdy będzie jeszcze korygowany i dostosowywany do potrzeb użytkowników. Dyskusje znajdziecie w poście poniżej.

A wy? Przejechaliście się już nowych, golubsko-dobrzyńskim elektrobusem? Dajcie znać w komentarzach ;) źródło: UM Golub-Dobrzyń

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%