Zamknij

Powiat: Zatańcz i pobiegnij dla małej Mai!

09:43, 20.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

5 grudnia na terenie naszego powiatu odbędą się dwa wydarzenia, która łączy jeden cel - pomoc małej Majce z Białkowa, która walczy ze śmiertelną chorobą genetyczną - rdzeniowym zanikiem mięśni SMA typu 1. 

Przypomnijmy: Dziewczynka przyszła na świat 17 sierpnia tego roku w golubsko-dobrzyńskim szpitalu. Województwo kujawsko-pomorskie jest jednym z pierwszych regionów, gdzie prowadzi się padania przesiewowe pod kątem SMA. Mimo iż rodzice byli dobrej myśli, po dwóch tygodniach zostali wezwani, by powtórzyć badania. Niestety, diagnoza była jednoznaczna - Maja choruje na rdzeniowy zanik mięśni – SMA typu 1, najcięższą formę tej choroby. Ratunkiem dla dziecka jest terapia genowa, polegająca na jednorazowym wstrzyknięciu zdrowego genu SMN1, zastępującego uszkodzony gen, co prowadzi do całkowitego zatrzymania choroby. Co gorsza, liczy się czas - aby terapia genowa odniosła skutek, mała mieszkanka Białkowa nie może przekroczyć trzynastu kilogramów masy ciała. Im wcześniej proces postępowania choroby zostanie zatrzymany, tym lepiej. 

5 grudnia na terenie naszego powiatu odbędą się dwa wydarzenia, które mają na celu wspomóc zbiórkę dla małej dziewczynki. O 13:00 przy Zespole Szkół w Zbójnie ruszy Charytatywny Bieg Mikołajkowy oraz Nordic Walking na dystansie 5 km. Wpisowe dla dorosłych wynosi 20 zł. Zapisać można się pod numerem telefonu 790 209 024. Organizatorzy zapewniają konkursy z nagrodami, zabawy z Mikołajem i bałwankiem Olafem, pyszną grochówkę i wiele innych atrakcji. Warto dodać, że każdy uczestnik otrzyma medal oraz czapkę Mikołaja. Regulamin oraz pozostałe dokumenty znajdziecie TUTAJ.

Z kolei od 15:00 do 17:30 w hali sportowej Zespołu Szkół Miejskich przy ulicy Żeromskiego w Golubiu-Dobrzyniu odbędzie się Mikołajkowy Maraton Zumby dla Mai. Wydarzenie poprowadzone zostanie przez instruktorów Zumby - Monikę Adamczyk. Annę Czerwonkę, Dominikę Figańską, Bartka Rasia, Iwonę  Trojanowską-Kopacz, Lenę Szłapka i Paulinę Sielską. Wpisowe/opłatą za wstęp będzie minimum 20 zł, wrzucone do puszki przed wejściem na sale. Dla dzieci przygotowano animacje, a dla nieco starszych - kawę i ciasto od symbolicznej złotówki. 

Nie ma znaczenia, które wydarzenie wybierzecie - najważniejsza jest pomoc małej Majce! Pamiętajcie też o grupie, gdzie prowadzone są licytację, z których dochód w całości przeznaczany jest na pomoc mieszkance Białkowa!

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%