Zamknij

LGD Dolina Drwęcy z dodatkowymi funduszami

06:30, 16.11.2021 | .
Skomentuj Fot. Andrzej Goiński dla UMWKP
REKLAMA

Blisko 50 milionów złotych trafi do 20 Lokalnych Grup Działania z naszego regionu na uruchomienie nowych firm. Część pieniędzy trafi także do LGD działającego na naszym terenie. 

Lokalne Grupy Działania są tworzone jaka oddolna inicjatywa przez samych mieszkańców, organizacje pozarządowe lub samorządy. Ich zadaniem jest aktywna działalność na rzecz lokalnej społeczności, wsparcie rozwoju własnego regionu oraz jego promocji. Działalność LGD przyczynia się do rozwiązywania problemów lokalnych społeczności, jak na przykład minimalizowanie bezrobocia. 

Właśnie w tym celu dokonano zasilenia budżetów LGD, które możliwe było w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Dzięki przekazanym środkom możliwe będzie wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność oraz wsparciu na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji. Mogą być one wykorzystane do 2024 roku.

- LGD z naszego regionu z wielkim powodzeniem realizują powierzone im zadania i dzięki temu otrzymają dodatkowe środki, które trafią bezpośrednio do lokalnych przedsiębiorców  – mówił na uroczystości wręczenia aneksów marszałek Piotr Całbecki. 

Łącznie na konto LGD Dolina Drwęcy trafiło 400 tysięcy euro. Z pewnością te pieniądze pozwolą jeszcze bardziej zaktywizować lokalne środowisko i działać na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. 

źródło: kujawsko-pomorskie.pl

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%