Zamknij

Golub-Dobrzyń: Urząd Miasta apeluje - zgłaszajmy wandali

18:11, 15.11.2021 | .
Skomentuj fot. UM Golub-Dobrzyń
REKLAMA

W ostatnim czasie Urząd Miasta Golubia-Dobrzynia za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku publikuje liczne apele, związane z wandalizmem i ogólna kiepską estetyką terenów miejskich. Czy przyniosą one jakikolwiek efekt?

Niedawno dyskusję o czystości w mieście rozpoczął post radnej Dominiki Piotrowskiej, która wskazywała na liczne kosze na odpady, ustawione pod zabytkowymi murami. 

[ZT]1265[/ZT]

Na profilu Urzędu miasta wczoraj opublikowano kolejne dwa posty, dotyczące problemu szeroko rozumianej estetyki w miejscach publicznych. Pierwszy z nich odnosił się do terenów za blokami przy ulicy Żeromskiego oraz przy muszli koncertowej. Jak pisze kierownik Wydziału Gospodarczego, Karol Kaślewicz:

Zgodnie z planami, monitoring miejski będzie rozbudowywany, niemniej trudno zrozumieć fakt śmiecenia w miejscach ogólnie dostępnych i dobrze widocznych „na naszych oczach”. Jeżeli nie zwrócimy uwagi na to co się dzieje tuż pod naszymi oknami, monitoring też nie przyniesie wymiernych efektów. W związku z powyższym uprzejmie prosimy o reagowanie na śmiecenie i akty wandalizmu oraz zgłaszanie ich na bieżąco do organów ścigania.

Jak zapewnił, tereny zostaną ponownie posprzątane przez pracowników miejskich. 

Z kolei Dawid Jarecki, Kierownik Wydziału Komunalnego, kontynuuje na profilu miasta wspomniany na wstępie wątek pojemników na nieczystości:

Występowaliśmy pisemnie do mieszkańców o usunięcie pojemników na odpady z terenów miejskich i przestawienie ich na własne posesje. Pisaliśmy posty oraz odbywaliśmy rozmowy z mieszkańcami - jednakże zalecenia jakie wynikały z pism nie przez wszystkich zostały wykonane.

Zwrócił on również uwagę na brak informowania przez niektórych mieszkańców o konieczności wywiezienia odpadów wielkogabarytowych. Jest to odniesienie do dwóch zużytych wersalek, tworzących wraz z pojemnikami na śmieci dość osobliwy "witacz" przy ulicy Toruńskiej. 

fot. UM Golubia-Dobrzynia

Póki co najwyraźniej apele Urzędu nie dają zbyt wielkich efektów. Czy za nimi pójdą konkretne czyny, mające na celu ukrócenie podobnych jak na powyższej fotografii sytuacji? Czas pokaże. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%