Zamknij

Pogrom Zbójno: lekki niedosyt po dwóch spotkaniach

16:49, 28.05.2021 red Aktualizacja: 16:50, 28.05.2021
Skomentuj

Kolejne dwa spotkania ma za sobą grający w A-klasie Pogrom Zbójno. Zwycięstwo z Piastem Łasin oraz nieznaczna porażka z Błękitnymi Podwiesk ujmy nie przynosi, ale bez wątpienia podopiecznych trenera Piotra Rabażyńskiego było stać na niespodziankę w meczu z wiceliderem.

Zwycięstwo z outsiderem z Łasina

Piast Łasin jest bezapelacyjnie najsłabszym zespołem w tegorocznej A-klasie. Co prawda w rundzie wiosennej widać poprawę w grze ofensywnej, jednak nie ulegało wątpliwości, kto był faworytem w sobotnim spotkaniu. Mimo tego dość niespodziewane prowadzenie już w 5. minucie meczu objęli goście. W 15. minucie do wyrównania doprowadził Damian Skrzeszewski i wynik 1:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

W drugiej części spotkania dość szybko na prowadzenie wyszli podopieczni trenera Rabażyńskiego za sprawą gola Pawła Cichowicza. Chwilę później podwyższył Damian Skrzeszewski. Pogrom był stroną dominującą aż do końcowego gwizdka sędziego.

Walka na noże z Błękitnymi

Na środowy mecz w Zbójnie z ciekawością zerkali rywale zza miedzy, czyli Drwęca Golub-Dobrzyń. Drużyna Pawła Peplińskiego nadal jest w grze o drugie miejsce, dające baraże o V ligę. Już na początku spotkania sędzia podyktował rzut karny dla Pogromu Zbójno, jednak nie udało się go wykorzystać. Na Błękitnych podziałało to jak płachta na byka i w 17 minucie objęli prowadzenie. W 23. minucie sędzia ponownie wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Patryk Wrześniewski i nie dał bramkarzowi żadnych szans. Niestety, chwilę później goście z Podwieska ponownie wyszli na prowadzenie.

- Bramka na 3:1 dla gości padła po naprawdę ładnej akcji - przyznaje trener Rabażyński - Nie zamierzaliśmy jednak odpuszczać, czego dowodem była bramka z dystansu Damiana Skrzeszewskiego. Do ostatniego gwizdka cisnęliśmy naszego rywala i było naprawdę blisko wyrównania. Uważam, że co najmniej remis był absolutnie w naszym zasięgu.

Już jutro na wyjeździe Pogrom zmierzy się ze Startem Mentzen Toruń.

Pogrom Zbójno - Piast Łasin 3:1 (1:1)

Bramki dla Pogromu: Skrzeszewski x2, Cichowicz

Pogrom Zbójno - Błękitni Podwiesk - 2:3 (1:2)

Bramki dla Pogromu: Wrześniewski, Skrzeszewski

Źródło: 90minut.pl