Zamknij

Znakomity kolarski debiut Jagody Dębińskiej

07:47, 06.05.2021 red Aktualizacja: 07:51, 06.05.2021
Skomentuj Fot. UKS Sokół Wielkie Rychnowo Fot. UKS Sokół Wielkie Rychnowo

Po długich oczekiwaniach, 1 maja zawodnicy UKS Sokół Wielkie Rychnowo rozpoczęli sezon kolarski. Występ w kryterium ulicznym, rozgrywanym na torze rallycrossowym w Toruniu najmilej będzie wspominać debiutantka, Jagoda Dębińska.

Kolarze, podobnie jak przedstawiciele innych dyscyplin, również odczuli na własnej skórze skutki przedłużającej się pandemii. Utrudnione możliwości trenowania nie zniechęciły jednak zawodników i zawodniczki UKS Sokół Wielkie Rychnowo, którzy znakomicie przygotowali się do startu w nowy sezon.

Kolarze rozpoczęli tegoroczne zmagania od kryterium ulicznego w Toruniu. W kategorii żakini znakomity wynik osiągnęła debiutująca Jagoda Dębińska, która zajęła 3 miejsce. W kategorii młodziczka Wiktoria Nowakowska była 5., a Martyna Lewandowska zajęła 12 miejsce.

Następnie na linii startu zameldowali się młodzicy, mający do pokonania 15 okrążeń wokół toru. Zawodnicy UKS Sokół Wielkie Rychnowo, Konrad Ostrowski i Michał Dąbrowski zajęli odpowiednio 8. i 9. miejsce. Franciszek Błaszkiewicz sklasyfikowany został na 23 miejscu, a Mateusz Bożejewicz - na 29.

Pierwsze sezonowo przetarcie będzie z pewnością cenne dla wszystkich zawodników. Trzymamy kciuki za kolejne starty kolarzy z UKS Sokół Wielkie Rychnowo!

Źródło: UKS Sokół Wielkie Rychnowo