Zamknij

Kowalewo Pomorskie: Kolejne sukcesy kolarzy Sokoła

10:01, 30.05.2023 .
Skomentuj fot: UKS Sokół Wielkie Rychnowo fot: UKS Sokół Wielkie Rychnowo

Młodzi kolarze z Wielkiego Rychnowa udowodnili swoje umiejętności na krajowym poziomie, rywalizując w niedzielę na trasach Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego im. Zenona Czechowskiego i Mariana Więckowskiego w Poznaniu. Wydarzenie to było jednocześnie Otwartymi Mistrzostwami Wielkopolski Szkółek Kolarskich. W wyścigu wzięło udział blisko 100 zawodników, w tym siedmioro reprezentujących UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo.

Pod czujnym okiem trenerów Agnieszki Zielaskowskiej i Mariana Krycha, zawodnicy z Wielkiego Rychnowa ścigali się z kolarzami ze szkółek kolarskich działających w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa z całej Polski. Mimo silnej konkurencji, młodzi kolarze spisali się doskonale, zdobywając liczne miejsca na podium.

W roczniku 2009 zaszczytne pierwsze miejsce wywalczyła Jagoda Dębińska, podczas gdy Amelia Falkowska, również reprezentująca Szkołę Podstawową Wielkie Rychnowo, uplasowała się tuż za podium. W roczniku 2010 rywalizację wygrała Nikola Nowakowska, a Amelia Mańska, również uczennica Szkoły Podstawowej Wielkie Rychnowo, zdobyła drugie miejsce.

Wśród chłopców z rocznika 2011 Ksawery Zieliński z Szkoły Podstawowej Wielkie Rychnowo wywalczył 4 miejsce. Wojciech Matuszkiewicz (Szkoła Podstawowa Wielka Łąka) uplasował się na szóstej pozycji, natomiast Dawid Lewandowski (Szkoła Podstawowa Pluskowęsy) ukończył wyścig w głównej grupie.

Dobre wyniki młodych kolarzy z Wielkiego Rychnowa to potwierdzenie ciężkiej pracy, jaką włożyli w przygotowania do zawodów. Wszyscy zawodnicy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo, ich trenerzy oraz opiekunowie zasługują na gratulacje za osiągnięte wyniki.

źródło: UM Kowalewo Pomorskie/ FB UKS Sokół Wielkie Rychnowo