Zamknij

Grad goli w Radominie. Sokół wygrywa drugi mecz z rzędu!

10:42, 25.04.2021 red Aktualizacja: 10:54, 25.04.2021
Skomentuj

Po środowym przełamaniu i okazałym zwycięstwie aż 5:0 z Krajną Sępólno Krajeńskie podopieczni trenera Sławomira Rożka poszli za ciosem i zdeklasowali na własnym boisku Radzyniankę Radzyń Chełmiński aż 9:0.

W zasadzie trudno opisywać tego rodzaju mecze, bo pomiędzy Sokołem a gośćmi w tym spotkaniu była różnica klas. Momentami gospodarze grali z przyjezdnymi w "dziada", klepiąc piłkę bez większego wysiłku. O trudności tego spotkania niech świadczy fakt, że nie minęło 5 minut spotkania a Sokół już prowadził 2:0 po golach Aleksandra Legina i Piotra Marcinkowskiego i kryminale, jaki odstawili w obronie goście. W 12 minucie w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Piotr Marcinkowski i głową podwyższył na 3:0. Sokół nie zamierzał forsować tempa i trudno mu się dziwić - biorąc pod uwagę maraton meczów, jaki mają do rozegrania, rozsądne gospodarowanie siłami jest jak najbardziej przemyślaną taktyką. W 37 minucie Paweł Jachowski przelobował bramkarza i wszedł z piłką do bramki. Na przerwę drużyny schodziły do szatni z wynikiem 4:0, ale uczciwie trzeba przyznać, że mogło być spokojnie z 7:0 - Sokół raz za razem dochodził go znakomitych sytuacji.

Na drugą połowę goście wyszli zdeterminowani, ale determinacji wystarczyło im na ok. kwadrans - w 60 minucie mieli najgroźniejszą sytuację w meczu, kiedy po dość składnej akcji zawodnik Radzynianki huknął w poprzeczkę. Od tego momentu rozpoczęły się dożynki. Już chwilę później Piotr Marcinkowski dograł nisko w pole karne, bramkarz minął się z piłką i Paweł Jachowski podwyższył na 5:0. Minutę później podwyższył zza pola karnego Dawid Muchewicz. Bramka na 7:0 padła 3 minuty później - na listę strzelców wpisał się ponownie Marcinkowski, kompletując hattricka. Dwie minuty później po rzucie rożnym dla gości Sokół poszedł z kontrą. Paweł Jachowski wziął na plecy dwóch obrońców i z powietrza strzelił swoją trzecią tego dnia bramkę. Strzelanie zakończył Przemek Jachowski, ustalając wyniki na 9:0.

W środę przed podopiecznymi Sławomira Rożka kolejny wyjazd - tym razem do Wabcza na mecz z tamtejszym Wojownikiem.

Sokół Radomin - Radzynianka Radzyń Chełmiński 9:0 (4:0)
Bramki: Paweł Jachowski x3, Piotr Marcinkowski x3, Aleksander Legin, Dawid Muchewicz, Przemysław Jachowski

Skład Sokoła: Miłosz Szponikowski - Waldemar Jachowski, Karol Szpejankowski (46'Kamil Belczyński), Konrad Muchewicz, Przemysław Jachowski, Szymon Szyjkowski (46'Dawid Muchewicz), Krzysztof Marcinkowski, Aleksander Legin (46'Kornel Stasiak), Krzysztof Czajkowski, Piotr Marcinkowski, Paweł Jachowski