Zamknij

Kolejny udany start Elizy Rabażyńskiej

17:03, 07.06.2022 . Aktualizacja: 19:28, 07.06.2022
Skomentuj fot. nadesłane fot. nadesłane

Po sukcesach odniesionych w Mistrzostwach Polski juniorek i występach w kadrze kolarek utalentowana Eliza Rabażyńska ze Zbójna wystąpiła w kolejnej edycji Pucharu Polski, tym razem w Jarosławcu.

Młoda kolarka ma za sobą naprawdę intensywny czas. Pod koniec maja zdobyła Mistrzostwo Polski juniorek w keirinie na torze w Pruszkowie, by za chwile udać się na zgrupowanie kadry do Belgii.

[ZT]2187[/ZT]

Praktycznie od razu po powrocie Eliza stanęła na starcie kolejnej edycji Pucharu Polski, który odbył się 5 czerwca w Jarosławcu. W rywalizacji wzięło udział ponad 70 zawodniczek - Juniorek, Orliczek i Elity Kobiet. Niedzielny start wspólny, którego trasa liczyła 98 km, przebiegała przez Jarosławiec, Rusinowo, Naćmierz, Jezierzany i kończyła się metą ponownie w Jarosławcu. Zawodniczki miały do pokonania 7 okrążeń, z których każde liczyło 14 km. Średnia prędkość wynosiła 38.65 km/h co pozwoliło pokonać trasę wyścigu w 2:32:09.

Jak poradziła sobie nasza zawodniczka? Bardzo dobrze - Eliza Rabażyńska wywalczyła srebrny medal w kategorii Juniorek oraz czwarte miejsce w kategorii Elita Kobiet.

- Bardzo cieszę się z udanego startu w Jarosławcu — mówi Eliza — Jednak nie mam niestety czasu na świętowanie. Praktycznie od razu po weekendowym występie rozpoczęłam dwutygodniowe zgrupowanie torowej kadry Polski, które odbywa się w Zieleńcu.

My czekamy na kolejne udane występy naszej zawodniczki, o których poinformujemy na łamach naszego serwisu.