Zamknij

Pogrom Zbójno: Zwycięstwo na inaugurację rundy

15:47, 14.03.2021 red Aktualizacja: 15:48, 14.03.2021
Skomentuj Fot. FB Pogrom Zbójno Fot. FB Pogrom Zbójno

Od zwycięstwa podopieczni Piotra Rabażyńskiego rozpoczęli wiosenną rundę zmagań w A-klasie. Na własnym boisku pokonali Węgrowiankę Węgrowo 2:1.

Zimę Pogrom spędził w środku tabeli. Ze względu na zamieszanie, spowodowane obecną sytuacją pandemiczną, wciąż nie wiadomo, ile zespołów zagrożonych jest spadkiem. Niewykluczone, że do B-klasy zostanie zdegradowanych aż 6 zespołów, a biorąc pod uwagę bardzo płaską tabelę, walka o utrzymanie może toczyć się do ostatnich kolejek.

Przygotowania do rundy nie przebiegały dokładanie tak, jak zaplanował sobie trener. Kilka sparingów nie doszło do skutku, a kadra nieco się uszczupliła. Mimo wszystko do sobotniego spotkania piłkarze ze Zbójna przystępowali w dobrych nastrojach. Dobrze weszli w mecz, jednak szybko stracili kuriozalną bramkę po znanym i lubianym z polskich boisk centrostrzale Węgrowianki. Chwile później mogło być już 0:2, jednak kapitalną interwencją popisał się Romanowski. Do przerwy więcej bramek już nie padło, aczkolwiek ilość sytuacji predestynowała Pogrom przynajmniej do wyrównania.

Na drugą połowę trener Pogromu dokonał korekty taktycznej i przeszedł na grę czwórką obrońców. Konsekwentna gra, w połączeniu ze słabnącym w oczach zespołem Węgrowianki przyniosła w końcu upragniony remis. Baranowski po kapitalnej akcji dograł do Falkiewicza, który wyrównał wynik spotkania. Na około kwadrans przed końcem Baranowski zaliczył drugą asystę, a szczupakiem piłkę do bramki władował Modrzejewski.

- To było zasłużone zwycięstwo - mówi Piotr Rabażyński - Stworzyliśmy mnóstwo sytuacji i tylko przez nieskuteczność nie wygraliśmy tego spotkania kilkoma bramkami. Zdobyliśmy trzy punkty, które z pewnością pomogą nam w walce o utrzymanie w tym sezonie.

W przyszłym tygodniu Pogrom czeka wyjazd do Świedziebnii, na mecz z przedostatnim LZS-em.

Pogrom Zbójno - Węgrowianka Węgrowo 2:1 (0:1)

Bramki dla Pogromu: Falkiewicz, Modrzejewski

Skład: Romanowski, Cichowicz, Dolecki (Boniecki), Miller, Wrześniewski, Dąbrowski, Baranowski, Skrzeszewski M, Tucholski (Modrzejewski), Skrzeszewski D, Falkiewicz (Makowski, Myszkowski )