Zamknij

Analitycy: trzeba przyzwyczaić się do słabszego złotego

10:13, 28.03.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Nie mamy w tym momencie zbytnio warunków, by notowania EUR/PLN osuwały się w kierunku 4,50, czy nawet niżej. Złoty w okolicy 4,60/EUR jest to perspektywa tego tygodnia i do tych poziomów musimy się przyzwyczajać. Co prawda złoty może być silniejszy w II połowie roku, ponieważ zakończenie pandemii powinno generalnie wspierać waluty naszego regionu, czy bardziej ryzykowne aktywa, jednak na razie polską walutę czeka trudny okres" - powiedział PAP Biznes analityk FX BM mBanku Rafał Sadoch.

Trzeba przyzwyczaić się do słabszych poziomów złotego, w tym do perspektywy nowych lokalnych ekstremów kursu EUR/PLN powyżej 4,60, natomiast rentowności krajowych obligacji powinny pozostać w najbliższym czasie stabilne - uważają analitycy rynkowi.

"Jesteśmy w pobliżu górnych ograniczeń poziomu notowań z ostatnich lat, ale tutaj bym raczej nie szukał oporu. Istnieje perspektywa nowych ekstremów na kursie EUR/PLN. Gdy na rynek wkracza panika możemy widzieć różne chaotyczne ruchy" - dodał.

Złoty osłabiał się całą wtorkową sesję, a ok. godz. 16.00 EUR/PLN rośnie o 0,55 proc. do 4,619, a USD/PLN idzie w górę o 1,05 proc. do 3,8905. EUR/USD idzie w dół o 0,55 proc. do 1,1868.

Rentowności krajowych SPW rozpoczęły wtorkową sesję od spadków, jednak później sukcesywnie rosły, po południu na krótkim końcu pozostawały bez zmian względem poprzedniej sesji, 5-letnie wrosły o 3 pb., a 10-letnie również były stabilne.

"W kolejnych dniach rentowności powinny się utrzymywać na poziomach zbliżonych do obecnych" - powiedziała PAP Biznes zarządzająca funduszami w PFR TFI Izabela Sajdak. (PAP Biznes)

tus/ asa/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%