Zamknij
REKLAMA

Drugi z podejrzanych w sprawie zabójstwa usłyszał zarzuty

16:42, 09.06.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Piotr G., drugi z mężczyzn podejrzewanych o zabójstwo dwóch osób w Stryszowie w grudniu ub.r. i podpalenia domu, w którym dokonali zbrodni, usłyszał w środę zarzuty - dowiedziała się PAP w wadowickiej prokuraturze. Śledczy wystąpili do sądu o jego aresztowanie. Pierwszy z podejrzanych, Mateusz R., usłyszał zarzuty w poniedziałek.

Prokurator rejonowy w Wadowicach Marta Łuczyńska poinformowała PAP, że obaj mężczyźni usłyszeli m.in. zarzuty pozbawienia życia dwóch osób.

Śledczy wystąpili do wadowickiego sądu rejonowego o tymczasowe aresztowanie Piotra G.

Prokurator Łuczyńska w rozmowie z PAP nie powiedziała na razie nic o okolicznościach zbrodni i późniejszych działaniach podejrzanych. Trwają bowiem czynności zmierzające do weryfikacji choćby tego, w jaki sposób obaj mężczyźni dotarli do Niderlandów. "Musimy jeszcze poczekać z ujawnieniem tego, co powiedzieli i jak się odnieśli do zarzutów" - powiedziała.

Marta Łuczyńska nie wykluczyła, że w tej sprawie zarzuty usłyszą inne osoby.

Ogień w jednorodzinnym domu w Stryszowie wybuchł po południu 5 grudnia ub. r. Podczas akcji gaszenia w jednym z pomieszczeń strażacy znaleźli dwa ciała - kobiety i mężczyzny. Z budynku wyniesiono trzecią osobę, która trafiła do szpitala.

Śledczy ustalili, że sprawcami zdarzenia byli Mateusz R. i Piotr G. Obaj uciekli za granicę. Byli ścigani Europejskim Nakazem Aresztowania. Wydano wobec nich postanowienie o przedstawieniu zarzutów zabójstwa, usiłowania zabójstwa i rozboju. Krótko potem podejrzewani zostali zatrzymani w Niderlandach i wydani Polsce. Do kraju przywieziono ich w połowie maja. W Polsce zostali poddani kwarantannie, dlatego dopiero teraz stają przed prokuratorem. (PAP)

autor: Marek Szafrański

szf/ robs/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%