Zamknij
REKLAMA

Odszedł "Pan Torpeda", ośmiolatek walczący z okrutnym nowotworem

09:36, 13.04.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Odszedł Pan Torpeda, ośmiolatek bohatersko walczący z okrutnym nowotworem - napisał dowiadując się o śmierci chłopca marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki. To wbrew prawom natury, gdy młodzi umierają przed starymi - dodał.

Grodzki, który jest chirurgiem i transplantologiem zaznaczył, że politycy powinni zrobić wszystko, aby dzieciom walczącym o życie zapewnić w kraju najlepsze warunki do leczenia.

"Odszedł Pan Torpeda, ośmiolatek bohatersko walczący z okrutnym nowotworem. To wbrew prawom natury, gdy umierają młodzi przed starymi. Dzieci walczących o życie jest w Polsce więcej. Musimy jako politycy zrobić wszystko aby zapewnić im najlepsze warunki do leczenia w kraju" - napisał marszałek Senatu na Twitterze.

Rysunek urodzonego we wrześniu 2014 Natana Gajka z Sosnowca, znanego jako "Pan Torpeda", fana Formuły 1, który od kilku lat zmagał się z nowotworem umieszczono na bolidach Alfa Romeo Racing Orlen - Kimiego Raikkonena i Antonio Giovinazziego podczas ostatniego wyścigu F1 w sezonie 2021 w grudniu w Abu Zabi.

"Pan Torpeda" walczył z neuroblastomą, czyli jednym z najrzadszych nowotworów, który dotyka dzieci. Podczas choroby Natanek przeszedł wiele cykli chemioterapii, a wiosną 2021 r. również operację usunięcia guza mózgu.

Dziecko zmarło w niedzielę.(PAP)

autor: Aleksander Główczewski

ago/ agz/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%