Zamknij
REKLAMA

Po awanturze domowej śledztwo ws. trzykrotnego usiłowania zabójstwa

06:29, 05.11.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Prokuratura w Ciechanowie wszczęła śledztwo w sprawie trzykrotnego usiłowania zabójstwa. Dotyczy ono awantury domowej, w trakcie której poszkodowane zostały 34-latka i dwie jej córki w wieku 7 i 9 lat. Zatrzymany 40-letni ojciec dziewczynek jeszcze w czwartek może usłyszeć zarzuty.

Jak informowała wcześniej policja, do awantury domowej doszło w środę rano w jednym z domów jednorodzinnych w gminie Regimin pod Ciechanowem - poszkodowane zostały tam trzy osoby, w tym 34-letnia kobieta oraz jej dwie córki w wieku 7 i 9 lat, a w związku ze zdarzeniem zatrzymano 40-letniego mężczyznę.

"Na chwilę obecną zostało wszczęte śledztwo w sprawie trzykrotnego usiłowania zabójstwa. Przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia. Przesłuchano też kluczowych świadków. Aktualnie będą przygotowywane zarzuty dla zatrzymanego. Będą one ogłaszane w dniu dzisiejszym" - powiedział w czwartek PAP prokurator rejonowy w Ciechanowie Przemysław Bońkowski.

Jak przyznał, zatrzymany 40-latek to mąż kobiety i ojciec dwóch dziewczynek w wieku 7 i 9 lat, które zostały poszkodowane. "Trwa przygotowywanie opinii biegłego z zakresu medycyny sądowej" - dodał prokurator Bońkowski.

Powołując się na dobro śledztwa i prowadzonych w jego ramach czynności, zastrzegł, iż na obecnym etapie postępowania nie może odnieść się szczegółowo do okoliczności zdarzenia, w tym ujawnić obrażeń, jakich doznały poszkodowane.

Po zdarzeniu, jeszcze w środę, policja podawała, że ranne 7- i 9-latka trafiły w stanie ciężkim do szpitala, przy czym ich matka, która także doznała obrażeń, nie wymagała hospitalizacji.

Następnie rzeczniczka Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie Agnieszka Woźniak przekazała PAP, iż obie dziewczynki miały rany kłute i w związku z tym przeszły tam operacje w trybie pilnym - jak informowała, stan dziewczynek po operacjach określany był jako stabilny.

"Mama w tej chwili przebywa wraz z dziewczynkami na oddziale chirurgii dziecięcej i opiekuje się córeczkami" - mówiła w środę po południu rzeczniczka ciechanowskiego szpitala.

Według portalu, ciechanowinaczej.pl, który w środę informował o zdarzeniu, obie dziewczynki miały poważne rany, w tym m.in. brzucha. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w związku z awanturą policję wezwali na miejsce sąsiedzi, a także członkowie rodziny poszkodowanych.

Za usiłowanie zabójstwa, zgodnie z Kodeksem karnym, grozi kara pozbawienia wolności od 8 lat, 25 lat albo kara dożywotniego więzienia.(PAP)

mb/ mark/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%